Size bir telefon kadar yakınız
0.346 224 02 58 - 0.555 882 84 58

DEĞİŞİM

02.11.2020
1 görüntülenme
DEĞİŞİM

DEĞİŞİM

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları ve Kapsam Eğitim Kurumları diğer bağlı eğitim kurum ve kuruluşları ile eğitim alanında araştırma geliştirme yapmak için çalışmalar başlattı. Bu çalışmaların başında ise öğrenci ve veli odaklı sistemler kurmak ve yürütmek gelmektedir. Bu anlamda her eğitim öğretim sezonunda bir tema belirlenmesi ve bu tema doğrultusunda yıl boyu çalışmalar yapılması öngörülmektedir.

2020 – 2021 Eğitim Öğretim Döneminin teması “DEĞİŞİM” olarak belirlenmiştir.

Bu temanın belirlenmesini çok önemsiyoruz. Çünkü kurumlar, yapılar, insanlar değişmeden hayatta bir şeylerin değişmesini bekleyemezsiniz.

Temaya bağlı kalarak söz konusu kurumlarımız değişime kendilerinden başlamışlardır. Özellikle COVID-19 ile dünyanın da komple değiştiği ve dönüştüğü düşünülürse kurumlarda yapılan olumlu değişimlerin katkısı daha fazla anlaşılabilecektir.

Bundan sonraki hedefimiz yıl boyu kurumlar içi eğitimler ile öğretmenlerimizi, idari kadromuzu ve diğer tüm personelimizi geliştirmektir.

Bu anlamda velilerimizin de bizlere destek olacağını düşünüyoruz. Velilerimiz ile yapacağımız ortak çalışmalar ile onlarda da olumlu değişimlerin ve gelişmelerin izlerini görmeyi arzu etmekteyiz. 

Elbette son olarak hem sosyal gelişimleri, hem de akademik gelişimleri bizim için çok önemli olan öğrencilerimizin değişim süreçleri…

Bu konuda yıllardır çalışma yapan yönetim kadromuz, rehberlik öğretmenlerimiz sürekli, “daha fazla ne yapabiliriz” arayışı içerisindedir. Elbette yıl içinde bu konuda yapılacak çalışmalar şekillenecektir. Ancak buradan tüm öğrencilerimize değişim için kendilerinin de bir şeyler yapabileceğini belirtmek istiyoruz. O kadar da zor değil. Sadece birkaç şeyi bırakmaları veya düzenlemeleri yeterli olacaktır. İsterseniz bu maddeleri bir kağıda yazın ve duvarınıza asın.

  1. Dengesiz uyumayı BIRAK
  2. Dengesiz beslenmeyi BIRAK
  3. Başaramam kaygısını BIRAK
  4. Aşırı Cep Telefonu kullanımını BIRAK
  5. Aşırı TV izleme alışkanlığını BIRAK
  6. Varsa kötü alışkanlıklarını BIRAK
  7. Mazeret üretmeyi BIRAK
  8. Erteleme huyunu BIRAK
  9. Aşırı oyun oynama alışkanlığını BIRAK

Bazılarını bırakın, bazılarını düzenleyin.

Ama unutmayın, her şey sizin geleceğiniz için…

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları – Kapsam Eğitim Kurumları

Eğitim Araştırma Geliştirme Birimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.